Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
„Barometr zawodów” czyli kogo brakuje, a kogo jest w nadmiarze na lokalnym rynku pracy?

19 września  w siedzibie Powiatowego Urzędu Pracy w Turku został przeprowadzony panel ekspertów, zorganizowany w ramach badania pn. „Barometr zawodów”. 

W badaniu wzięli udział dyrektorzy szkół średnich z terenu powiatu tureckiego, przedstawiciele Cechu Rzemiosł Różnych z Turku, Tureckiej Izby Gospodarczej, Młodzieżowego Centrum Kariery w Turku oraz pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy w Turku. Moderatorem panelu był przedstawiciel Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Poznaniu, jako koordynator badania w województwie wielkopolskim.

„Barometr zawodów” to jednoroczna prognoza zapotrzebowania na zawody, która decyzją Ministra Pracy i Polityki Społecznej została wdrożona i realizowana we wszystkich 16 województwach w Polsce.

„Barometr zawodów” jest badaniem jakościowym, w którym prognozuje się zapotrzebowanie na pracowników w określonych zawodach w nadchodzącym roku. Jest efektem prac paneli ekspertów, którzy wykorzystując swoją indywidualną wiedzę, doświadczenie oraz dane statystyczne (dotyczące liczby poszukujących pracy w danym zawodzie oraz wolnych stanowisk) starają się ocenić jak w nadchodzącym roku będzie zmieniał się popyt na pracowników w poszczególnych zawodach na lokalnym rynku pracy. 

Efektem końcowym badania jest lista zawodów poklasyfikowanych w trzy grupy – tych,  których wystąpił: niedobór pracowników, nadmiar pracowników oraz równowaga popytu i podaży.

Wyniki przeprowadzonego badania zostaną opracowane i będą dostępne w siedzibie PUP w Turku.

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja