Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Malanów: Wypłata wójta na nowych zasadach. Obniżka? Tylko kosmetyczna

-Co to jest za obniżka pensji, jeżeli teraz mamy 10 010 zł, a zostawiamy 9 900 zł? - pytał podczas sesji rady gminy Malanów Sławomir Ogrodowczyk. Nie bez głosów krytyki radni przyjęli uchwałę dotyczącą nowego wynagrodzenia dla wójta.

Uchwała, nad którą debatowali radni musiała zostać podjęta w związku z wejściem w życie rozporządzenia Rady Ministrów z 15 maja w sprawie wynagradzania pracowników samorządowych.

W projekcie zaproponowano, aby wynagrodzenie zasadnicze wójta wynosiło 4 700 zł, dodatek funkcyjny natomiast 1 700 zł. Dodatek specjalny stanowić ma 40% łącznego wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego w kwocie 2 560 zł. Oczywiście wójtowi należą się do tego dodatki za wieloletnią pracę, nagrody jubileuszowe i wszelkie świadczenia wynikające z właściwych przepisów.

O sens takich zmian nie zawahał się zapytać radny Ogrodowczyk. 

- Jeśli obniżka miała być o 20% to my dajemy dodatek specjalny 40% i wyrównujemy to. Dla mnie to jest jak w sklepie coś kosztuje 3.99 zł a nie 4. Za obniżkę można było pozyskać pracownika w wydziale, który kuleje cały czas. Można byłoby to świadczenie przeznaczyć, żeby ściągnąć kogoś z lepszym doświadczeniem - mówił radny.

Pojawiły się też głosy broniące proponowanych stawek.

- To jest samorząd, to nie jest polityka. Zostawmy tak, jak jest - takie głosy również dały się słyszeć podczas gorącej dyskusji o wynagrodzeniu dla wójta Prentyczńskiego.

Ostatecznie radni, chociaż niejednomyślnie, przyjęli nowe stawki wynagrodzenia dla wójta. 11 głosów było za, 1 przeciw, a 3 osoby wstrzymały się od głosu.
 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja