Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Uczniowie I LO w projekcie Anglia- Szkocja

W dniach 30 maja do 7 czerwca grupa uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego uczestniczyła w projekcie językowo – edukacyjnym zorganizowanym przez Europejskie Centrum Młodzieży. 

Dziewięciodniowy pobyt w Wielkiej Brytanii obfitował w wiele atrakcji. Każdy dzień zaskakiwał niezwykłością i pięknem oglądanych miejsc. Każdy znalazł tam coś dla siebie. Zwiedziliśmy takie miejsca jak: Londyn, Birmingham, Nothingham, Edynburg, Glasgow, Stirling, Oxford. 

W Londynie mogliśmy zobaczyć m.in. Houses of Parliament (polityczne centrum królestwa), National Gallery (jedno z największych na świecie  muzeów historii starożytnej), Big Ben- bijące serce Londynu, Westminster Abbey, gdzie m.in. odbył się ślub stulecia Kate i Williama, Buckingham Palace, London Eye, National Gallery, w której zobaczyć można m.in. ‘Słoneczniki’ Van Gogha . W Szkocji zachwyciła nas stolica a także Edinburgh Castle (położony na szczycie wygasłego wulkanu zamek- świadek kluczowych wydarzeń dla historii Szkocji), Szkocki Parlament  i Muzeum Narodowe w Szkocji. Oprócz ciekawych atrakcji można było sprawdzić swoją znajomość języka angielskiego w sytuacjach z życia codziennego. Każdego dnia dostawaliśmy zadania językowe, które były punktowane przez naszego przewodnika Piotra Pisiewicza. Polegały one na tym, że spacerowaliśmy po mieście i pracując w grupach zadawaliśmy napotkanym ludziom pytania w języku angielskim związane z ich miejscem zamieszkania, krajem, czy obyczajami. Rozwiązywaliśmy quizy kulturowe w muzeach, rozmawiając w języku obcym z pracownikami instytucji.  Dzięki temu mogliśmy przełamać swoje obawy  związane z posługiwaniem się obcym językiem oraz trenować umiejętności językowe. Każdy dzień kończyliśmy  podsumowaniem zadań i wymianą wrażeń.

Ważnym punktem wyjazdu był całodniowy  pobyt w szkole podstawowej w Glasgow , który został sfinansowany przez Starostwo Powiatowe w Turku.  Uczniowie I LO przygotowali  prezentację o naszej szkole, mieście i powiecie – zwracając uwagę na najważniejsze atuty, które  mogły  zainteresować młodych Brytyjczyków. Później, w niewielkich grupach rozeszliśmy się do przydzielonych klas. Tam przyglądaliśmy się lekcjom, które były prowadzone w zupełnie inny sposób, niż w Polsce. Szybko nawiązaliśmy kontakt , co niwelowało barierę językową. Ośmiolatki były do nas bardzo przyjaźnie nastawione. Oprowadzali nas po swojej szkole i opowiadali o sobie. Mogliśmy się tam wykazać umiejętnościami językowymi. To był bardzo miło spędzony czas. Z wielkim trudem rozstawaliśmy się z dziećmi. Na pożegnanie dostaliśmy słodkie upominki.

Jesteśmy zachwyceni wyjazdem. Nigdy wcześniej nie byliśmy na  wycieczce,  która dawała możliwość wykorzystania języka w praktyce i nie były to tylko założenia. Dzięki niej mogliśmy podszkolić swój język, przełamać barierę i zacząć rozmawiać po angielsku, a także nawiązać nowe przyjaźnie. Naszymi opiekunkami były nauczycielki angielskiego w I LO panie: Katarzyna Kąciak, Katarzyna Jurkiewicz i Karolina Kusz. Oby więcej takich wyjazdów!

Zuzanna Szczepocka- uczestniczka projektu

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.