Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Dobra: Uroczyste otwarcie Przedszkola Samorządowego zapoczątkowało Dni Dobrej

Nowoczesny i zarazem zachowujący swoją oryginalność budynek, funkcjonalne salki dla maluchów, czyste i schludne wnętrze. To tylko niektóre z atutów nowo otwartego Przedszkola Samorządowego w Dobrej. Uroczyste przecięcie wstęgi i poświęcenie budynku odbyło się w dniu inauguracji Dni Dobrej. 

Uroczyste otwarcie Przedszkola Samorządowego miało miejsce dzisiaj, tj. 8 czerwca. W spotkaniu uczestniczyli samorządowcy z terenu powiatu tureckiego, rodzice oraz rzecz jasna dzieci i młodzież. Dla wszystkich była to długo oczekiwana chwila.

-W tym szczególnym roku w 100- letnią rocznicę odzyskania niepodległości przez naszą Ojczyznę i jednocześnie w dniu inauguracji Dni Dobrej przypadł nam wielki zaszczyt, razem z Państwem w obecności dzieci i młodzieży, brać udział w uroczystości dzieci i młodzieży, brać udział w uroczystości oficjalnego otwarcia Przedszkola Samorządowego w Gminie Dobra. Przedszkola jakże oczekiwanego przez całą społeczność lokalną, a szczególnie przez rodziców i społeczność szkolną- mówił podczas uroczystości burmistrz Dobrej Andrzej Piątkowski.

Na początku roku 2016 w odpowiedzi na ogłoszony przez Urząd Marszałkowski w Poznaniu nabór wniosków w ramach poddziałania 8.1.1 Edukacja przedszkolna gmina złożyła dwa wnioski: „Dobry start- edukacja przedszkolna w gminie Dobra” oraz projekt inwestycyjny z poddziałania 9.3.1 inwestowanie w rozwój infrastruktury przedszkolnej.

Oba projekty zostały rozstrzygnięte pozytywnie, na realizację których podpisano umowę z Urzędem Marszałkowskim. Ich wartość opiewała na kwotę 3.950.545,00 zł z czego dofinansowanie wyniosło 1.463.840,00 w tym środki inwestycyjne 999.997,97 zł. Łączna kwota inwestycji to natomiast 4.419.481,00 zł. 

Podczas uroczystości o historii przedszkola opowiedziała kierownik Marzena Jerzyk. Przedstawiła ona w skrócie w jakich warunkach i gdzie do tej poru uczyły się dzieci.

O tym, jak wiele maluchy potrafią, czym mogą wzruszyć i zaskoczyć obecni przekonali się oglądając ich występy. Przed publicznością wystąpiły pszczółki, misie, a także prawdziwi Krakowiacy. Nie zabrakło również piosenek i tańca.

Zaproszeni goście przekazali okolicznościowe listy gratulacyjne oraz symboliczne prezenty. Po przemówieniach przyszedł czas na najbardziej uroczysty moment. Przed budynkiem nowego Przedszkola Samorządowego dokonano przecięcia wstęgi oraz poświęcenia budynku. Na koniec wszyscy mieli okazję zwiedzić nową placówkę.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja