Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Wideo: Umowa na dofinansowanie zakupu i montażu instalacji fotowoltaicznych i solarnych w Turku podpisana

Dzisiaj, tj. 30 maja podpisano umowę na dofinansowanie instalacji fotowoltaicznych i solarnych dla mieszkańców naszego miasta. Na dokumencie podpis złożyli członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego Maciej Sytek, burmistrz miasta Turku Romuald Antosik oraz skarbnik Miasta Turku Małgorzata Dziamara. W spotkaniu uczestniczyła również radna Sejmiku Wojewódzkiego Anna Majda, która w znacznym stopniu przyczyniła się do powodzenia projektu.

Projekt pod nazwą „Energia słoneczna dla domu – wykonanie mikroinstalacji fotowoltaicznych i solarnych na potrzeby mieszkańców Gminy Miejskiej Turek” jako jeden z pierwszych otrzymał dofinansowanie z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.

Całkowity koszt projektu opiewa na kwotę 6 340 037,50 zł, z czego dofinansowanie wynosi 5.389.031,87 zł, a 15% kosztów netto każdej instalacji oraz Vat pokryje właściciel nieruchomości.

-Jest to dobry wniosek, dobrze napisany, profesjonalnie, fachowo. Myślę, że należą się podziękowania dla zespołu. Jesteście Państwo w pierwszej turze tych, którzy otrzymują środki na odnawialne źródła energii. To co chcę podkreślić, to fakt, że mogą z tego skorzystać bezpośrednio obywatele- powiedział przed podpisaniem umowy Maciej Sytek.

Jak wspomniał o pieniądze dla powiatu tureckiego ma kto walczyć. Jedną z takich osób jest radna Sejmiku Wojewódzkiego Anna Majda, która od początku wspierała inicjatywę podjętą przez miasto.

-Do końca kadencji będę starała się wesprzeć wszelkie projekty podjęte na terenie powiatu tureckiego o czym Pan Marszałek z całą pewnością się przekona- podsumowała radna.

W trakcie trwania naboru przyjęto 321 deklaracje uczestnictwa i wszystkie zakwalifikowano do udziału w projekcie.

Przedmiotem wniosku, jaki został opracowany na podstawie złożonych deklaracji i podpisanych umów jest zakup i montaż 304 instalacji fotowoltaicznych oraz 86 instalacji kolektorów słonecznych na potrzeby obiektów mieszkalnych.

W ramach konkursu złożono 187 wniosków o dofinansowanie, z czego tylko 18 z nich je otrzymało.

Ostatecznie projekt Gminy Miejskiej Turek znalazł się na 17 miejscu listy rankingowej, co zapewniło dofinansowanie.

Realizację prac inwestycyjnych zaplanowano na III i IV kwartał 2018 roku.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja