Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Sylwia Rusek ambasadorem polskości. Turkowianka wyróżniona w konkursie „Wybitny Polak”

Turkowianka Sylwia Rusek została wyróżniona w konkursie „Wybitny Polak”, który przeprowadzony został na terenie Irlandii. Głównym celem i przesłaniem inicjatywy jest wykreowanie pozytywnego wizerunku Polaków mieszkających na całym świecie, pokazanie ich dokonań oraz wyróżnienie i promocja osób, które potrafiły odnieść sukces poza granicami Polski. 

Sylwia Rusek urodziła się w 1985 roku i pochodzi z Turku. W Irlandii mieszka od 2006 roku i wspaniale sobie radzi. Jest aktywną mamą trójki dzieci, a oprócz tego realizuje swoje pasje. 

Sylwia jest między innymi tancerką, skrzypaczką a także lokalną artystką i działaczką polonijną. Na terenie Irlandii ukończyła wiele rożnego rodzaju kursów i szkoleń. Brała udział w wielu konferencjach i wykładach integracyjnych. Jest jedną z dwóch organizatorek trzech edycji Homeless Gallery Ennis, gdzie zgromadzonych zostało około 60 artystów na każdą z edycji. Doskonale sprawdza się jako członkini i prezes Grupy Folklorystycznej „Inisowiacy”, która aktywnie funkcjonuje od 2015 roku.

Sylwia od kilku lat krzewi i promuje kulturę Polską poprzez Polskie regionalne tańce, warsztaty artystyczne a także działania integracyjne. Jest organizatorką festiwali Polska-Eire w Ennis. członkiem Clare Volunteer Center, koordynatorem dla Polskich wolontariuszy Fleadh Fesivalu, jak również koordynatorem dla Polskich wolontariuszy podczas Światowego BBQ (World BBQ Accociate Championschip 2017). Wieloletnia wolontariuszka WOŚP Enni-Limerick, a w 2018 działała jako organizator Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Ennis.
Sylwia jest organizatorką wielu imprez Polsko-Irlandzkich, inicjatyw integracyjnych, ale i oraz charytatywnych. Współpracuje z Polskim Oddziałem Konsularnym w Limerick i Polonią co. Clare i co. Limerick.

Corocznie udziela się na wielu eventach. Bierze również udział w konferencjach integracyjnych takich, jak Creative Ireland oraz w zjeździe Forum Polonia. Współpracuje z organizacjami polonijnymi w tym Inisowiacy, Polish Irish Accociation, Slavic Inspiration oraz z organizacją światową World BBQ Accosiation Championship.

Turkowianka udziela się równie w ramach Fleadh Festivalu, Jest związana z takimi imprezami jak Dożynki/Harvest Festival, Jasełka, Andrzejki Ennis, Andrzejki Limerick, Kupala Night 2016,2017, Dzień Niepodległości, kids Halloween, coroczne święto Patryka i wielu innych.

Jest osobą ciepłą, miłą i niesie pomoc każdemu, nie oczekując nic w zamian. Uśmiech nie znika jej z twarzy i mimo nawet najtrudniejszych chwil potrafi pokazać, że kocha to co robi.

Z całą pewnością nie budzi wątpliwości fakt, Sylwia Rusek zasłużyła na wyróżnienie w konkursie „Wybitny Polak”. Osiągnięć, pasji oraz chęci do działania pozazdrościć może laureatce niejedna osoba zarówno w Polsce, jak i Irlandii.

Gratulujemy!

Źródło: Klub Twórczego Myślenia
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja