Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Działalność Elektrowni Adamów będzie wznowiona - prawda czy plotka?

W ostatnim czasie coraz częściej mówi się o wznowieniu działalności Elektrowni Adamów. Węgiel brunatny miałby być zastąpiony gazem, o czym nieoficjalnie wielokrotnie wspominano podczas wystąpień mających miejsce na uroczystościach państwowych. O potwierdzenie pogłosek poprosił Jan Konieczny podczas sesji Rady Powiatu Tureckiego. 

Coraz częściej pojawiają się pogłoski o wznowieniu działalności Elektrowni Adamów w Turku. Tym razem mieszkańcy mieliby uzyskiwać energię elektryczną z gazu. Jak się okazuje reaktywacja miałaby nastąpić w roku 2019. O to, czy informacje są prawdziwe zapytał podczas dzisiejszej (15 maja) sesji Rady Powiatu Tureckiego Jan Konieczny.

-Czy to jest prawda czy to jest jakiś news? Czy coś Pan Starosta na ten temat wie? To ma być elektrownia na gaz. I jeśli by była byłoby to dla nas bardzo dobre. Dlatego też pytam.

Starosta turecki Mariusz Seńko poinformował, że na tę chwilę oficjalnie nic nie zostało potwierdzone.

- Pojawiają się sygnały, że jest jakaś możliwość. Kilka lat temu była dyskusja, że w pewnym okresie po 2019 roku ceny gazu, które będą na rynku i wzrost cen z energii elektrycznej spowoduje pewnego rodzaju działanie- energia elektryczna na bazie gazu. Jednakże, jako urząd nie posiadam informacji, że takie plany miałyby być realizowane więc nie chce debatować.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja