Pilne
MGKS „Tur 1921 Turek” vs Victoria Ostrzeszów - Stadion 1000- lecia - 26.05 godz. 16.00
Magiczna liczba "100" podczas Międzypokoleniowej Nocy Sportowej

Przygoda, wspaniała zabawa, wiele emocji sportowych oraz elementów patriotycznych czekało na uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku. „W nocy nie śpimy – 100- lecie Niepodległej obchodzimy – Międzypokoleniowa Noc Sportowa” to inicjatywa, w której wychowankowie placówki, nauczyciele, rodzice i dziadkowie wzięli udział z ogromną przyjemnością. 

Wszystkich uczestników dzisiejszego (11 maja) spotkania przywitała dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 w Turku Maria Kukulska. To już kolejna nocna przygoda dzieci, która nie tylko wyzwala wielkie emocje, ale również pozwala umocnić przyjaźnie. W tym roku wydarzenie było wyjątkowe za sprawą gości, którzy pozwolili pobić uczniom niecodzienne rekordy. Byli wychowankowie szkoły, którzy w swoim życiu zawodowym odnieśli niebywałe sukcesy tym razem swój czas poświęcili na wspólną zabawę z dziećmi i młodzieżą. W podziękowaniu otrzymali oni dyplomy oraz przepyszne ananasy. I tak w inicjatywie uczestniczyli instruktorka fitness Agnieszka Matczak, olimpijczyk Tomasz Gatka oraz mistrz świata w „wyciskaniu” Konrad Fornalczyk.

Na samym początku wychowankowie szkoły zaproszeni zostali do wspólnego tańca, który poprowadziła Agnieszka Matczak. Na sam jego koniec wypuszczone w niebo zostały białe i czerwone balony.

Na Orliku rozgrywane były mecze, w których udział wzięli uczniowie wraz z bliskimi. Równocześnie w Sali gimnastycznej toczył się zawzięty bój w unihokeju. Oprócz tego uczestnicy zabaw zagrali w siatkówkę, piłkę nożną, a późnym wieczorem rywalizowali na krytej pływalni.

Konrad Fornalczyk uczestniczył w przeciąganiu liny, podnosił dzieci i odpowiadał na każde, nawet najtrudniejsze pytania.

Zmęczeni i szczęśliwi uczniowie na kolację zjedli pyszną pizzę, a dwukrotny olimpijczyk Tomasz Gatka opowiadał ciekawe historie związane ze sportem.

Na sam koniec chętni zagrali w gry planszowe i obejrzeli filmy o odzyskaniu niepodległości.

Tego dnia magiczna liczba to 100. Tyle było bowiem kartek na 100-lecie odzyskania niepodległości Polski wykonanych przez uczniów, 100 przepłyniętych długości basenu, 100 balonów puszczonych w niebo, 100 zjedzonych ciasteczek czy 100 przysiadów.

Taki wieczór i noc zdarzyć się mogą tylko raz w roku, a uczniowie z całą pewnością czekać będą na kolejne niesamowite pomysły organizatorów przedsięwzięcia.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.