Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
TS: Nie okłamujemy turkowian. Informujemy o braku wiedzy i manipulacjach obecnego burmistrza

W odpowiedzi na tekst Romualda Antosika Burmistrza Turku z 14 grudnia 2017 r., opublikowany na stronie www.iturek.pl, pt. „Czy TS celowo okłamuje turkowian?”. 

Towarzystwo Samorządowe nie okłamuje turowian. TS jedynie rzetelnie informuje turkowian o braku wiedzy i manipulacjach obecnego Burmistrza Turku.

Odnosząc się do poszczególnych punktów ww. publikacji Burmistrza Turku, Zarząd Towarzystwa Samorządowego, wyjaśnia.

1. Mieszkańcy Turku oczekują od sprawującego urząd Burmistrza Turku kwalifikacji, a nade wszystko prawdomówności i rzetelnego informowania ich w każdej sprawie. Burmistrz nie znający po trzech latach sprawowania władzy w mieści ustaleń budżetu, to niechlubny wyjątek. W budżetach nie ma żadnego zapisu dotyczącego termomodernizacji budynków wspólnot mieszkaniowych, nawet w uzasadnieniu do uchwały budżetowej. W dziale 700 - Gospodarka Mieszkaniowa -  ujęte są wydatki określające wpłaty Gminy Miejskiej Turek na fundusze remontowe wspólnot mieszkaniowych. Dobrze byłoby, aby  Burmistrz to wiedział.

2. Panie Burmistrzu czy Pan w ogóle wie co Pan pisze w publikowanych artykułach ? Zarząd TS w swoim stanowisku z dnia 13 grudnia 2017r., odniósł się do Pana wypowiedzi, w której stwierdził Pan że miasto poniosło koszty z tytułu termomodernizacji budynków wspólnot mieszkaniowych na kwotę ponad 3,8 mln zł –jest to nieprawda. Bo nie poniosło, a dopiero poniesie spłacając dług.
Teraz powiada Pan, że te 3,8 mln zł to udział Gminy Miejskiej Turek w sfinansowanych z wkładu własnego inwestycjach termomodernizacyjnych wspólnot mieszkaniowych. Niech sie Pan na coś zdecyduje. Jeżeli tak jest jak Pan pisze to jaki jest faktyczny dług miasta do spłacenia w ramach kredytów zaciągniętych przez wspólnoty mieszkaniowe na realizacje inwestycji termo modernizacyjnych ?
Zapewne po przeczytaniu powyższego będzie Pan zdezorientowany.  Może zatem pomogą pracownicy i policzą jak to faktycznie jest ?
Jeśli udział Gminy Miejskiej Turek w inwestycjach termomodernizacyjnych wspólnot mieszkaniowych wynosi 3.808.612,95 zł, a wspólnoty zaciągnęły kredyty na sfinansowanie tych inwestycji to oznacza, że zobowiązanie Gminy Miejskiej Turek w powyższej wysokości musi być spłacone w okresie na jaki kredyty zostały zaciągnięte.
Te 3,8 mln zł to dług miasta, który trzeba będzie spłacić.

3. Znakomita większość wspólnot mieszkaniowych zaciągnęła kredyty na okres 20 lat dysponując niskim funduszem remontowym.
Nie to było jednak istotą sprawy w stanowisku Zarządu TS. Niezależnie od okresu na jaki zaciągnięte zostały kredyty przez poszczególne wspólnoty skłamał Pan mówiąc, że miasto wydało ponad 3,8 mln zł na termomodernizację budynków wspólnot. Skłamał też Pan że  termomodernizacje wspólnot ujęto jako zadania szczegółowe w budżecie miasta Turku.
Wcześniejsza spłata zaciągniętego kredytu przez  jedną wspólnotę mieszkaniową nie zmienia faktu oszukiwania przez Pana mieszkańców Turku.
Nie jest też prawdą, że termomodernizacja rozpoczęła się trzy lata temu. Termomodernizacja rozpoczęła się  wiele lat wcześniej, a kolejne termomodernizacje bloków zostały przygotowane. Historia naszego miasta nie zaczęła się w 2014 r., ani w  2002 r., a 673 lata wcześniej. Więcej skromności.

4. Prosimy zwrócić uwagę, że informacje, które podał Pan w pkt. 2 przeczą informacjom z pkt. 4 Pana odpowiedzi zamieszczonej w artykule z 14 grudnia 2017r. Na koniec dobra rada. Ważne jest aby analizować to, co się firmuje swoim podpisem.
                                               
Zarząd Koła Miejskiego w Turku
Towarzystwa Samorządowego
 

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja