Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Vivaldi na rozpoczęcie i zakończenie Koncertu Kameralnego

Koncert Kameralny, który odbył się w Państwowej Szkole Muzycznej I stopnia im.W. Lutosławskiego rozpoczął się utworem Antonio Vivaldiego i skończł na muzyce skomponowanej właśnie przez tego autora. Warto było choć na chwilę oderwać się od codziennego życia i płynąć w dźwiękach perfekcyjnej muzyki.

Koncert Kameralny, który odbył się 4 grudnia rozpoczęła dyrektor szkoły Marta Janicka. Przywitała ona przybyłych gości i pokrótce ich przedstawiła.


Jako pierwsi utwór Antonio Vivaldiego wykonali Ewa Murawska, która zagrała na flecie oraz Piotr Białas zasiadający przy fortepianie. W ich wykonaniu usłyszeliśmy Koncert fletowy D-dur. Ten sam duet zaprezentował Tambourin stworzony przez Francois- Joseph Gossec. Chwilę później Dwie Bajki op.20 na fortepianie zagrał Piotr Białas.


Piękno muzyki klasycznej oddaje nie tylko dźwięk. Polotu i magii dodaje jej również ruch. Udowodniła to Klaudia Hubner prezentując interpretację ruchową do utoru Preludium Ewy Fabiańskiej- Jelińskiej. Na flecie podczas tańca zagrała Ewa Murawska.


Koncert zakończył koncert fletowy C-dur Antonio Vivaldiego. Wykonały go Ewa Murawska i Zuzanna Borowiecka przy akompaniamencie Piotra Białasa.


Spotkanie w którym mieliśmy okazję uczestniczyć zorganizowane zostało w ramach "Play with Pro" pogłębiającego wśród społeczności Państwowej Szkoły Muzycznej I st.im.W. Lutosławskiego w Turku zamiłowanie do muzyki.


Należy nadmienić, że z uczniami placówki Klaudia Hubner, Ewa Murawska oraz Piotr Białas prowadzili warsztaty obfitujące zarówno w wiedzę, jak i praktykę.
 

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Koncert Kameralny
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja