Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Srebro dla ZSR Kaczki Średnie na Mistrzostwach Wielkopolski

Odwoływanie się do klasycznych dystansów i przywoływanie wyników, które na nich padały to bez wątpienia ważna tradycja w lekkiej atletyce. Zespół Szkół Rolniczych mocno związany z królową sportu każdego roku pieczołowicie pielęgnuje, budowaną przez trenerską kadrę z Kaczek Średnich z mistrzem Mirosławem Panfilem na czele, blisko sześćdziesięcioletnią sportową tradycję. Każdego sezonu „kaczkowska” kolekcja trofeów sportowych wzbogacana jest o kolejny medal, kolejny puchar, kolejny życiowy rekord.
W roku szkolnym 2017/2018, po prostu, nie mogło być inaczej.
 

20 września swoją przygodę ze sportem rozpoczęli lekkoatleci z Zespołu Szkół Rolniczych startując w Mistrzostwach Wielkopolski LZS. Zawody odbyły się na stadionie z tartanową nawierzchnią przy Zespole Szkół Technicznych we Wrześni. W tej rywalizacji mogli wziąć udział tylko uczniowie z klas pierwszych i drugich. Najlepiej z lekkoatletycznej drużyny Kaczek Średnich zaprezentował się Marek Rosiński, zdobywając srebrny medal w pchnięciu kulą (13,28 m). W tej samej konkurencji tylko czterech centymetrów zabrakło do medalu Justynie Gogolewskiej. Jednak wynik jaki uzyskała - 9,98 m jest prawie o metr lepszy od dotychczasowego rekordu życiowego. Wysokie czwarte miejsce wywalczył Adam Tomczyński w biegu na 400 m (55,86 s). Pozostałe wyniki i lokaty naszych uczniów zasługują na uznanie i stanowią doskonałą zachętę do rozwoju sportowych możliwości i talentów. O sile lekkiej atletyki w Kaczkach Średnich świadczą z całą pewnością: 5 miejsce Klaudii Jasiakiewicz na 800 m, 6 miejsce Huberta Izydorkiewicza i 7 Agnieszki Straszewskej w rzucie oszczepem, 6 miejsce Łukasza Łukaszewskiego, 8 miejsce Konrada Ratajczyka
oraz 9 miejsce Natalii Burdelak w pchnięciu kulą. Dobrymi rezultatami mogą się poszczycić Klaudia Przybył, Patryk Kaźmierczak oraz Maciej Zagłoba w biegu na 100 m, Daria Zielińska w biegu na 400 m oraz Julita Śroniak w pchnięciu kulą.


Nad reprezentantami z ZSR w Kaczkach Średnich czuwali: Panfil Anna, Panfil Mirosław i Panfil Marcin.


Spadkobiercy lekkoatletycznej potęgi, w inaugurujących sezon, Mistrzostwach Wielkopolski LZS spisali się na medal. Udowodnili, że warto czerpać z wspaniałej sportowej historii Kaczek Średnich i tworzyć team aspirujący do bycia numer jeden
na lekkoatletycznych stadionach.
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Administracja Portalem
Tomasz Michalak
administracja@iturek.net

Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja Grupa EmediaWeb.