Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Uczestnicy Ogólnopolskiego Rajdu Rowerowego po Wielkopolsce Wschodniej zawitali do Turku

W dniu dzisiejszym, tj.1 września do naszego miasta zawitali pasjonaci turystyki rowerowej z całej Polski. Na zmęczonych i przemokniętych miłośników przygody w Szkole Podstawowej nr 5 w Turku czekały ciepłe napoje oraz słodki posiłek. Uczestnicy rajdu przekazali włodarzom pyszny chleb w podziękowaniu za gościnę.

Trwa XXIII Ogólnopolski Rajd Bursztynowy po Wielkopolsce Wschodniej. Grupa zapalonych rowerzystów lubiących przygody i wspaniałe towarzystwo zawitała do Turku. Miejscem odpoczynku jest obecnie Szkoła Podstawowa nr 5, gdzie uczestnicy rajdu wspólnie spędzą. Warto nadmienić, że najstarszy uczestnik inicjatywy ma 77 lat, najmłodszy natomiast 12.


-Jesteśmy cyklistami, pasjonatami turystyki rowerowej, nie natomiast kolarstwa. Reprezentujemy całą Polskę. Są tutaj ludzie ze Szczecina, Płocka, Wałbrzycha, Sosnowca, wymieniać można długo. Kiedyś te rajdy ograniczały się raczej do samej Wielkopolski, jako że jest to rajd po Wielkopolsce Wschodniej. Teraz mamy renomę i jest nas więcej. Luksusów nie ma. Jak widać mamy pokój na 100 osób. Uczestników przewidujemy w związku z dzisiejszą aurą około 115. Mamy nadzieję, że jutro będzie właściwa pogoda- mówił Władysław Wojtulewicz z PTTK w Koninie.


Głównym organizatorem inicjatywy jest PTTK w Koninie, współorganizatorem natomiast PTTK oddział w Turku. Przed uczestnikami inicjatywy jeszcze wiele atrakcji. Ale o tym już niebawem…
 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja