Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Zarzuty za kradzież z włamaniem oraz podpalenie

W dniu 16 sierpnia na ul. Spółdzielców w Turku, policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali 22-latka oraz 24-latkę, którzy są podejrzewani o włamanie do pojazdu oraz podpalenie.

W nocy 16 sierpnia br., około godziny 01.00, policjanci patrolując ul. Spółdzielców zauważyli dwie osoby, które postanowili wylegitymować. W trakcie czynność  dostrzegli na przyległym parkingu, tlący się samochód Alfa Romeo. Natychmiast powiadomiono Straż Pożarną, po chwili pożarem objęte było już niemalże całe auto.


Policjanci ustalili, iż legitymowany 22-latek mieszkaniec pow. tureckiego i 24-latka mieszkanka powiatu kolskiego, prawdopodobnie włamali się do samochodu z wnętrza którego dokonali kradzieży rzeczy, a następnie podpalili go. Osoby zostały zatrzymane do wyjaśnienia.


W skutek pożaru uszkodzeniu uległ też inny pojazd marki Opel Vectra, który był zaparkowany na tym samym parkingu. Skradzione przedmioty z wnętrza pojazdu odzyskano. Czynności procesowe prowadzone są pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Turku, a osoby usłyszały zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem oraz uszkodzenia mienia, za co Kodeks Karny przewiduje karę pozbawienia wolności do dziesięciu lat. W stosunku do jednej z osób zastosowano  środek zapobiegawczy w postaci policyjnego dozoru.
 

Źródło: KPP Turek

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja