Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Dobra: Biorą pożyczkę na wóz strażacki dla OSP Dobra. Bo jednostce się należy

Pożyczkę w wysokości 950 tys. zł gmina Dobra zaciągnie z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska na zakup wozu bojowego dla jednostki OSP w Dobrej, będącej w krajowym systemie ratowniczo - gaśniczym. Po wielu staraniach planowany zakup dojdzie do skutku, bo nowy wóz - zdaniem burmistrza – dla wydolnej i dobrze wyszkolonej jednostki po prostu się należy.

Choć gmina Dobra znalazła się wśród 38 pozytywnie rozpatrzonych wniosków w ramach wojewódzkiego projektu na doposażenie  jednostek OSP w wozy bojowe, nie doszedł on do skutku. W zamian  zaproponowano chętnym gminom umarzalne w 40 procentach pożyczki, które oferuje Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska. Po kalkulacjach budżetowych samorządowcy doszli do wniosku, że gmina skorzysta z oferty.

- Nie planowaliśmy w tym roku zaciągać kredytów - mówił burmistrz Piątkowski, wskazując, że zwrot zaciągniętej pożyczki nastąpi w niedługim czasie i zostanie przeznczony na działania związane z ochroną środowiska.

Oferta jest więc korzystna, tym bardziej, że do tematu zakupu wozu bojowego dla OSP w Dobrej w gminie podchodzono wielokrotnie. OSP Dobra w ocenie burmistrza to jednostka wydolna i dobrze wyszkolona, z bardzo dobrym czasem dojazdu do zdarzeń, a czasem wręcz rekordowym.

- Nie tylko doda to splendoru, ale wierzę, że funkcjonowanie jednostki będzie dużo lepsze – mówił burmistrz.

W OSP Dobra pozostanie wóz strażacki o pojemności 6 tys. litrów, który zabezpiecza w wodę przy akcjach gaśniczych. Zostanie on przekazany albo dla jednostki OSP Piekary, albo OSP Strachocice.

Decyzja o tym zapadnie wówczas, jak jednostka w Dobrej otrzyma nowy wóz.

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja