Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
„Czytanie poruszyło” dzieci podczas Nocy Bibliotek

Tegoroczna Noc Bibliotek upłynęła pod hasłem ”Czytanie porusza”. W lokalnej bibliotece przygotowano wiele atrakcji takich jak warsztaty indyjskie i herbaciane, escape room oraz spotkanie z podróżnikiem Robbem Maciągiem. 

Miejska Biblioteka Publiczna w Turku postanowiła poruszyć czytelnikami w niekonwencjonalny sposób, łącząc wszystkie atrakcje tematem podróży.

Tegorocznym gościem Nocy Bibliotek był podróżnik Robb Maciąg, autor siedmiu książek takich jak „Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę” czy „Tysiąc Szklanek Herbaty”. Była to prawdziwa wycieczka po świecie, bowiem prelegent opowiadał o swoich wyprawach do Indii oraz o projekcie TukTuk Cinema w ramach którego odwiedzał dzieci z hinduskich szkół i sierocińców, aby pokazać im animacje dobrze nam znane – Bolka i Lolka czy Reksia.

Najmłodsi mogli dowiedzieć się czym jest sari i bindi, co oznacza masala i jak powiedzieć kilka słów w języku hinduskim. Anna Maciąg prowadziła warsztaty z przyrządzania hinduskiej herbaty, a także przywiozła ze sobą mnóstwo aromatycznych przypraw, kojarzących się właśnie z Indiami.
 

Wydarzeniu towarzyszyła również wystawa fotograficzna ph. Himalaje, warsztaty detektywistyczne, warsztaty z Centrum Kreatywnego Rozwoju czy escape room „Tajemnica mrocznego bibliotekarza”.

 

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja