Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Daj się poruszyć – jedyna taka noc w roku!

3 czerwca w całym kraju odbywać będzie się kolejna edycja NOCY BIBLIOTEK. W Miejskiej Bibliotece Publicznej im. Włodzimierza Pietrzaka nocną zabawę rozpoczynamy od godz. 18.00. Z myślą o odwiedzających turkowskaksiążnica przygotowała szereg atrakcji, zarówno dla małych i dużych: m.inn spotkanie z podróżnikiem Robbem Maciągiem, warsztaty indyjskie, warsztaty herbaciane, escape room, warsztaty detektywistyczne i wiele innych.

Tegoroczna edycja NOCY BIBLIOTEK odbywa się pod intrygującym hasłem: „Czytanie porusza”, dlatego też Miejska Biblioteka Publiczna w Turku postanowiła poruszyć czytelnikami w niekonwencjonalny sposób, łącząc wszystkie przygotowane na tę noc atrakcje wspólnym tematem PODRÓŻY.


Drzwi do biblioteki zostaną otwarte o godz. 18.00. Wtedy też rozpocznie się spotkanie z Robbem Maciągiem – nieszablonowym podróżnikiem, który zabierze słuchaczy w niecodzienną podróż po odległych krainach. Tegoroczny gość Nocy Bibliotek swoją przygodę z pisaniem książek zaczął od samotnej wyprawy po Chinach i półwyspie indochińskim na zwykłym, chińskim rowerze. To właśnie za tę podróż Robb otrzymał swojego pierwszego Travelera. Do tej pory ukazało się SIEDEM książkek autorstwa Roberta „Robba” Maciąga: Rowerem przez Chiny, Wietnam i Kambodżę; Rowerem w stronę Indii, Podręcznik Przygody Rowerowej, Tysiąc Szklanek Herbaty, Dobków: Wyspa oraz Henryka Sytnera Wakacje na Dwóch Kółkach oraz TukTukCinema. Właśnie za Szklanki , Robb otrzymał drugiego Travelera , Nagrodę im. Stanisława Szwarc-Bronikowskiego w Konkursie Książka Podróżnicza Roku MEDIATRAVEL 2012 oraz wyróżnienie w konkursie Magellana.


O godz. 18.00, od warsztatów indyjskich, rozpoczną się  także atrakcje dla dzieci. Dzięki zajęciom najmłodsi dowiedzą się czym jest sari, czym bindi, co oznacza masala i jak po hindusku powiedzieć kilka słów. W trakcie warsztatów indyjskich nauczą się robić hinduską herbatkę, będą smakować i wąchać przyprawy, poznają kulturę, muzykę, gry i zabawy oraz wierzenia Indii. Z pewnością będzie to niezapomniana podróż na odległy kontynent.


Od godz. 18.00 dzieci będą mogły wyruszyć do świata klocków lego. Do wspólnej zabawy z robotami i najdziwniejszymi konstrukcjami najmłodszych zaprosi Centrum Kreatywnego Rozwoju, słynące z niekonwencjonalnego podejścia do edukacji przez zabawę.


O godz. 20.00 z kolei dzieci będą mogły wybrać się w podróż do świata zagadek kryminalnych. Mali detektywi pod okiem Kingi Trzmielewskiej będą musieli zmierzyć się z tajemniczą mafią, zajmującą się kradzieżą książek z biblioteki. W tym samym czasie dorośli będą mogli poznawać świat poprzez herbatę! Powędrować będzie można przez Chiny, Indie i Tybet, a nawet do Afryki. Uczestnicy spotkania dowiedzą się skąd wzięło się słowo „herbata”, jaką wodą zalewamy zieloną a ile kostek cukru potrzeba na szklaneczkę tureckiej. Będą wiedzieli po co w tybetańskiej herbacie jest masło, jakiej herbaty używają Etiopczycy, po co Marokańczykom mięta i ile kardamonu jest w indyjskim ciaju.


Miłośnicy komputerów będą mogli udać się w podróż do świata gier i nowinek technologicznych. Między innymi czekać będą ciekawe propozycje gier komputerowych i na X-BOXa, google VR, a nawet kurs obróbki zdjęć wakacyjnych. Z kolei na odważnych czekać będzie wyprawa do ESCAPE ROOMU, tajemniczego pokoju Mrocznego Bibliotekarza naszpikowanego szyframi i zagadkami.


W trakcie wydarzenia będzie można także odwiedzić stoisko Biura Podróży MY TRAVEl oraz zakupić w atrakcyjnej cenie przewodniki turystyczne. Na odwiedzających czekać będzie także niezwykła wystawa HIMALAJE. Jak co roku będzie można również bezpłatnie zapisać się do biblioteki, wypożyczać zbiory, skorzystać z anulowania kar za ich przetrzymanie a także wymienić się książkami w ramach WIELKIEJ WYMIANY KSIĄŻEK. Co ważne, organizatorzy zapewniają upominki dla każdego uczestnika.

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Strony

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja