Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Turkowianie wzięli udział w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

W roku 1940 Polacy pomordowani zostali przez funkcjonariuszy NKWD. Za wszystkich naszych rodaków modlili się mieszkańcy Turku podczas Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Pod tablicą na ścianie kościoła Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku, która utworzona została, by uczcić pamięć Polaków złożono kwiaty. Tego dnia nie zapomniano również o katastrofie w Smoleńsku, gdzie zginęło 96 osób.

W środę, 12 kwietnia wzięliśmy udział w obchodach Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą w intencji tych, którzy zginęli w radzieckich obozach, w wyniku rozkazu Stalina. Nabożeństwo odprawione zostało o godz. 10.00 w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Turku.


Pod tablicami upamiętniającymi pomordowanych mieszkańców powiatu tureckiego włodarze, przedstawiciele instytucji i samorządów złożyli kwiaty. Podczas uroczystości wielokrotnie wspomniano również katastrofę polskiego samolotu w Smoleńsku, gdzie zginęło 96 osób udających się na obchody 70. rocznicy Katyńskiej Golgoty.
 

- Katastrofę Smoleńską wspominamy każdego miesiąca, w rocznicę. Wolno nam o tym mówić cały czas. O Katyniu milczeliśmy 50 lat! Karany był ten, kto przyznawał się do rodowodu- mówiła córka przedwojennego policjanta Halina Łukaszewska
 

Ale!Radio: 

No Adobe Flash Player installed. Get it now.

Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja