Pilne
Uwaga! Strona w przebudowie. Przepraszamy za utrudnienia.
Przykona: Mieszkańcy Boleszczyna ujęli wandali znaków drogowych

21 czerwca policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Turku interweniowali w miejscowości Boleszczyn, gdzie dwóch młodych mężczyzn demolowało znaki drogowe. Wandale zostali ujęci przez mieszkańców Boleszczyna.

Około godziny 23.30 dwaj młodzi mężczyźni zaczęli demolować znaki drogowe znajdujące się niedaleko przystanku autobusowego w Boleszczynie.  Zauważył to jednak mieszkaniec Boleszczyna i z dwoma innymi mężczyznami poszli zwrócić im uwagę. Sprawcy zaczęli uciekać, lecz po krótkim pościgu zostali zatrzymani.O niszczeniu znaków drogowych został poinformowany dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Turku, który na miejsce wysłał patrol. Sprawcy niszczenia znaków zostali przekazani policjantom, którzy przyjechali na miejsce. Za popełnienie wykroczenia dwaj młodzi mężczyźni zostali ukarani mandatami karnymi.Dzięki odważnej postawie mieszkańców Boleszczyna, wandale nie uszkodzili więcej  znaków drogowych, a za swój czyn zostali ukarani.

Tym razem skończyło się  na mandatach karnych. Apelujemy, że tego typu zachowania nie pozostaną bez konsekwencji prawnych. Niszczenie znaków drogowych stanowi wykroczenie określonego w art. 85§1 KW, za co grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny.


Wobec sprawcy wykroczenia można orzec obowiązek zapłaty równowartości zniszczonego lub uszkodzonego przedmiotu albo obowiązek przywrócenia do stanu poprzedniego. W sprawach większej wagi, sprawca może odpowiadać za przestępstwo na podstawie kodeksu karnego.

 

Ale!Radio: 
Ale!Radio: 

Podobne Artykuły

Wydawca nie ponosi odpowiedzialności za prawdziwość zamieszczonych na portalu www.iturek.net treści, a w szczególności treści zawartych w komentarzach, wypowiedziach lub wpisach  publikowanych automatycznie i bez uprzedniej kontroli.  

Dodając komentarz zgadzasz się z Regulaminem komentarzy 

iTurek.net

Adres
ul. Jedwabnicza 4
62-700 Turek
redakcja@iturek.net

Redakcja

Redaktor
Katarzyna Błaszczyk
tel.: 508 220 173
kblaszczyk@iturek.net
Copyright © 2013 - 2018 MAK MEDIA          
Projekt i Ralizacja